Submeniu
Utilizatori online

În total sunt 46 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 46 vizitatori

Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 228 pe Sâm Ian 07, 2023 4:22 am

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute

Last Online
Pentru a vizualiza lista utilizatorilor online trebuie să fii autentificat.



Suntem o comunitate gratuită și deschisă,
toată lumea este binevenită.

Clic aici pentru înregistrare

Dementor Rally Show 2011-Cursa Campionilor

Despre alte sporturi..

Dementor Rally Show 2011-Cursa Campionilor

MesajAutor: marius-ciclistu » Dum Noi 04, 2012 1:35 am

Vineri 11.11 2011 la Sibiu, s-a consumat prima zi a variantei romanesti a "Cursei campionilor" Dementor Rally Show .
Datorita SKF ROMANIA si a bunavointei echipajului 55, am avut placerea sa particip, in calitate de copilot, la o mansa de calificare din Cupa Logan, alaturi de Pilotul Adrian Dragan.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Imagine

Experienta mi s-a parut frumoasa avand in vedere ca a fost prima cursa la care iau parte de pe scanul din dreapta si sper ca nu si ultima.

Imagine
Imagine
Masina de concurs pe care am alergat a fost un Logan preparat si echipat corespunzator pentru raliuri, noutatea pentru mine fiind sistemul Hans.
La inceput mi s-a parut foarte restrictiv, pentru ca odata instalat in scaun cu centurile, campul vizual este restrans la un unghi maxim de 180 grade.

O alta noutate a fost desprinderea de la sol si senzatiile pe care le ofera, avand in vedere ca am fost "tintuit" in centuri. Bucuria mea a fost ca nu mi-am simtit stomacul in gat spre deosebire de aceeasi exterienta intr-o masina de strada.
Imagine

Foto: Patricia Ivanescu
http://www.scooterfun.ro - prima revista de scutere din Romania. se distribuie gratuit.
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm

Înapoi la Sport & Motorsport

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron