Submeniu
Utilizatori online

În total sunt 38 utilizatori conectaţi :: 0 înregistraţi, 0 invizibili şi 38 vizitatori

Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 228 pe Sâm Ian 07, 2023 4:22 am

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute

Last Online
Pentru a vizualiza lista utilizatorilor online trebuie să fii autentificat.



Suntem o comunitate gratuită și deschisă,
toată lumea este binevenită.

Clic aici pentru înregistrare

Rally Sprint Bihor 2016 Et.1

Forum cu evenimentele de raliu pentru amatori din Romania

Rally Sprint Bihor 2016 Et.1

MesajAutor: marius-ciclistu » Lun Apr 04, 2016 3:43 pm

Duminica 03.04.2016 s-a desfasurat prima etapa din campionatul judetean Rally Sprint Bihor 2016 in parcarea Oradea Shopping City, eveniment care a reusit sa adune numerosi spectatori pe marginea traseului amenajat de organizatori.

Cu sprijinul sponsorilor Retezy Vamberk Cehia si Fratii Oprean COM SRL am luat parte la acest eveniment cu aceeasi Mazda 323f BA 1.5l 88Cp 134 Nm, fara modificari substantiale, singura modificare majora fiind rotile 175 50 13 pe fata in locul celor de 175 70 13 sau 185 65 14 recomandate de producator.


Imagine

Dintre competitorii pe care i-am avut la clasa 2, rezervata motoarelor intre 1401 si 1700 cmc (aceasta fiind singura metoda de clasificare a masinilor, excluzand motoarele cu turbo, modificarile nefiind interzise), s-au remarcat cei cu slick-uri (doar Mazda mea si o Honda Civic 1.6 VTI avand anvelope de strada) si cei cu modificari majore aduse masei masinii si performantelor motorului. Dat fiind acest fapt, pot spune ca Mazda 323f BA nu s-a facut de rusine in dotare aproape standard si cu anvelope de strada.

Mai multe poze de la acest eveniment puteti vedea aici.

In orice caz, din cate stiu eu, raliurile au fost create pentru a demonstra/testa fiabilitatea masinilor de serie si acest principiu ma face sa nu aduc modificari majore motorului si caroseriei, mai ales ca masina este de fapt masina de zi cu zi a logodnicei mele Roxana Onescu.

Cat despre rezultat... numai de bine:) Avand cea mai "slaba" masina si reusind sa termin cursa fara accident fara sa fiu ultimul, pot spune ca sunt multumit.


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Romanians are smart
http://marius-ciclistu.ro
Avatar utilizator
marius-ciclistu
Site Admin
 
Mesaje: 259
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 2:37 pm

Înapoi la Raliuri amatori in Romania

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron